כך תבחרו מסלולי טיול בארץ

הליכה בטבע, בין אם לבד ובין אם הקרובים לנו, היא בין הפעילויות המומלצות לאדם לגוף וגם לנפש. מצד אחד אנו נחשפים למקומות חדשים או מוכרים, חווים את הטבע במלוא עוצמתי, מתמסרים ליופי העז של הפשוט והטבעי ביותר ומצד שני מתנתקים מהמסכים, נושמים אויר נקי ואפילו שורפים קלויות ומחזקים את שרירי הרגלים. העניין הוא שיש כל כך הרבה מסלולי טיול בארץ, אז איך בוחרים?

 

אזור

בשלב הראשון עליכם להחליט על אזור בארץ שבו הייתם רוצים לטייל. מסלולי טיול בארץ מתחלקים בדרך כלל לצפון, מרכז ודרום, כך שיחסית קל להתמקד באזור מסוים. את האזור מומלץ לבחור על פי הימים שאתם מעוניינים לטייל, שכן אם ברשותכם יום אחד בלבד ואתם גרים בתל אביב, סביר להניח שלא תרצו להגיע לרמה בלי לישון לילה, ולכן מומלץ יהיה לבחור מסלול טיול קצת יותר קרוב. לעומת זאת, אם יש לכם יומיים או אפילו יותר, שווה להתרחק קצת כדי להנות מאווירה שונה לגמרי.

 

רמת קושי

בשלב הבא, זאת אחרי שבחרתם אזור תיירות בארץ, כדאי להשקיע במחשבה על רמת הקושי של המסלול. שאלו את עצמכם שאלות כמו האם אתם מגיעים עם הילדים ואם כן מה הגילאים שלהם?, האם יש צורך בבחירת מסלול המתאים לעגלות?, האם אתם הרפתקנים ואוהבים מסלולים קשים עם הרבה עליות וירידות? מענה על שאלות אלה יסייע לכם לבחור את המסלול המתאים.

 

נוף ועונה בשנה

אלו הם עוד שני פרמטרים שחשוב מאוד להתייחס אליהם. למשל, באזור הדרום אנו יודעים שבחודשי החורף ובעונות מעבר לעתים יש שיטפונות ואז נרצה להימנע מהגעה לאזור זה ולהאזין לחדשות. במידה ומדובר באביב או בקיץ, שווה לחשוב אילו מראות הייתם רוצים לראות ולפי זה לבחור גם את המסלול עצמו.