דרושים שמאי רכוש

הידעתם עד כמה מצוינת תחזית העבודה עבור שמאי מקרקעין? קצב הגידול הצפוי בתעסוקה לשמאים, הוא 14% לשנים הקרובות. זה כפול מקצב הצמיחה הממוצע של כל המקצועות באותה תקופה. אם יש לך מוח אנליטי ועניין בנדל"ן, למדו שמאות.

דרושים שמאי רכוש

שמאי מקרקעין, נקרא להעריך שווי בית או נכס. הערכת שווי זו, נקראת הערכה. אם אי פעם תהיתם איך בית מקבל את תג המחיר שלו, הערכה היא לרוב חלק מתהליך התמחור. בשנים האחרונות, דרושים שמאי רכוש בארץ ובעולם וזה הזמן ללמוד את התחום הרווחי הזה.

מה עושה שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין, מספק אומדן או הערכה אובייקטיבית וחסרת פניות של שווי הנכס. שמאים עורכים שמאות למשא ומתן על שכירות, לצורכי הלוואת משכנתא, שומות מס ועוד. שמאים בודקים את מאפייני הנכס ומשווים אותו לנכסים דומים כדי לקבוע את ערכו.

הם לוקחים בחשבון את הדברים הבאים בעת ביצוע ההערכה שלהם:

  • קביעת מצבו החיצוני והפנימי של נכס
  • הערכת מצב הפנים בעזרת מעבר חדר אחר חדר
  • הערכת שירותים כגון מרתף מוגמר או בריכת שחייה
  • חיפוש הפרות של קוד בטיחות או בריאות

לאחר שהשמאי יאסוף מידע על הבית, הוא ישווה אותו לבתים דומים באזור כדי לתת הערכה. מיומנויות אנליטיות, ביקורתיות וכתיבה חזקות, הן חובה עבור שמאי מקרקעין.

מיומנויות השמאי

מיומנויות רכות כמו הקשבה ותקשורת מילולית חשובות לא פחות מאשר קורס שמאות רכוש. עם מערכי מיומנויות אלה, תהיו מצוידים היטב להבין את צרכי הלקוח שלכם, להשלים את הערכתכם ולהעביר בצורה ברורה את הערכת השווי שלכם. 

שמאות הן המפתח להבטיח שרוכש הדירה, מלווה המשכנתאות והמוכר, יקבלו אומדן מדויק של שווי הבית או כל ערך אחר שירצו.