עבור לא מעט חיילים, בין אם בשירות סדיר ואפילו בקבע, הזמן שלהם בצבא מאפשר להם לבצע דברים נוספים. על פניו, הם יכולים להסתפק בשירות, לעשות את המוטל עליהם ולחכות שהוא יסתיים בשביל להתחיל לתכנן ולעשות דברים לעצמם ולביתם. 

אך אם קיימת אפשרות לנצל את הזמן בצורה הרבה יותר יעילה, אין שום סיבה לא לעשות כך. למשל, לצורך תואר תוך כדי צבא. הרבה מאוד חיילים בוחרים לנצל את זמן השירות שלהם לצורך לימודים. במקרים מסוימים, הם מנצלים זאת, גם מתוך רצון של המערכת שהם ילמדו כך יוכלו להתקדם הלאה במעלה התפקידים בצבא. זה נכון בפרט בקרב קצינים אשר מקבלים אישור ללמוד באקדמיה, מתוך מטרה שהם יוכלו לקבל תפקידים בכירים יותר, אשר חלק מהתנאים הרלוונטיים עבורם הוא תואר ראשון או שני. 

אך הם לא היחידים שבוחרים לנצל את הזמן לצורך לימודים. לא מעט חיילים אשר נמצאים כל יום בבית או עושים שבוע-שבוע, חיילים שהשירות שלהם הוא לא קרבי בהכרח, מנצלים את הזמן ללימודים ובפרט ללימודי תואר ראשון או שני. 

איך עושים את זה בצורה נכונה?

ראשית, יש לקבל אישור מהמערכת בשביל לעשות את זה. אסור להירשם ללימודים ולהתחיל ללמוד מבלי לקבל אישור לכך. ברגע שמקבלים אישור, אז גם זכאים לצאת מהבסיס לצורך לימודי תוכש ומקבלים הטבות שונות שקשורות לתנאים ולצרכי הלימודים. 

שנית, יש לבחור מסלול לימודים אשר אפשר לבצע אותו בזמן השירות הצבאי. זה יכול להיות מסלול לימודים פרונטאלי, למשל כזה שנערך במשך יום אחד או יומיים או כזה שנערך בשעות הערב במוסד הלימודים אליו הוא נרשם.