קוניזציה של צוואר הרחם היא הליך כירורגי הכולל הסרה של חלק קטן מצוואר הרחם. זה נעשה בעיקר כדי לטפל בסרטן צוואר הרחם או בנגעים טרום סרטניים.

חשוב לדעת שקוניזציה של צוואר הרחם עשויה להיעשות עם או בלי הרדמה ויכול לכלול מתן אלחוש תוך ורידי, הרדמה כללית, הרדמה אזורית והרדמה בעמוד השדרה.

הליך הקוניזציה של צוואר הרחם ייקח בדרך כלל כשעתיים והמטופלת תישאר בבית החולים כמה ימים לאחר הניתוח לפני שחרורה לביתה.

אבל חשוב לדעת קצת יותר על ההליך לפני שעוברים אותו: 

קוניזציה של צוואר הרחם היא הליך כירורגי שמסיר חלק מצוואר הרחם. לפני ביצוע הליך זה, חשוב לדעת את הסיכונים והיתרונות הקשורים בו וכן למה את צריכה לצפות במהלך ואחרי הניתוח.

הליך קוניזציה של צוואר הרחם הוא הליך כירורגי המבוצע כדי להסיר תאים חריגים מצוואר הרחם, אבל יכול לשמש גם כבדיקה אבחנתית לאיתור סרטן צוואר הרחם או נגעים טרום סרטניים.

ניתוח קוניזציה צוואר הרחם הוא הליך כירורגי חוץ המבוצע על ידי רופא מיילד-גניקולוג, גניקולוג אונקולוגי או מנתח אחר שהוכשר במיוחד. בדרך כלל המטופלת תאושפז בבית החולים למשך יומיים לאחר ההליך, אך רוב המטופלים יכולים לחזור הביתה באותו יום של הניתוח.

הליך הקוניזציה של צוואר הרחם מתבצע באמצעות סדרה של שלבים הכוללים הרחבת צוואר הרחם והסרת רקמה על ידי אבלציה בלייזר או קריונקרוזה (הקפאה). 

המנתח מסיר את צוואר הציפה של המטופלת אשר מורם תחילה כדי לאפשר גישה לכל צוואר הרחם ולאחר מכן מסירים פיסת רקמה בצורת חרוט, ומשאירים אחריו פתח קטן ממנו עלולים לנקז נוזלים, כמו גם פתח המאפשר גישה. לחלקים אחרים בגוף. 

לסיכום, הליך קוניזציה של צוואר הרחם הוא טיפול כירורגי בסרטן צוואר הרחם, לכן חשוב לעשות אותו. תוכלו לקרוא מידע מקיף נוסף על ההליך באתר https://mdjacob.co.il/