מזג האוויר בתל אביב

תל אביב היא הלב של המטרופולין הגדול בישראל, עיר השוכנת על סיפו של הים התיכון. העיר תל אביב מתאפיינת במידה ניכרת בחום הכבד ששורר בה לאורך חודשי הקיץ הארוכים, בהם הטמפרטורה בתל אביב בהחלט יכולה לעלות מעלה בעקומה חדה ולהגיע עד לשלושים מעלות ואפילו יותר בימים חמים במיוחד. מזג האוויר בתל אביב הוא נגזרת של האקלים הים תיכוני שמשפיע על כולנו. השילוב בין קרינת השמש המאסיבית באופן יחסי שמגיעה מדרום, ביחד עם הרוחות של הים, מייצר עיר חמה בדרך כלל, אבל כזו שגם נהנית מהבריזה לעיתים קרובות. 

בתל אביב ידוע שלא הולכים עם מכנסיים ארוכים

יותר מהכל מה שמשפיע על מזג האוויר בתל אביב זו הלחות. הלחות הכבדה שלא פעם שוררת בחודשי הקיץ היא זו שמובילה רבים להניח למכנסיים הארוכים שלהם ולאמץ את המכנסיים הקצרים. לא רק זה, אלא שהרבה פעמים בתל אביב ההמלצה תהיה ללכת עם כובעים רחבי שוליים ועם קרם הגנה. הקרינה של השמש, העובדה שזו ממוקמת בזווית הזו מעל העיר, מעלה את הסיכון לבעיות רפואיות שונות הנוצרות עקב חשיפה לא מבוקרת לשמש. 

בחודשי החורף חשוב להיזהר מפני הצפות

משום שהעיר שוכנת לחופו של הים התיכון, מזג האוויר בחודשי החורף מלווה בעננים הכבדים שמגיעים מהים יכולים להוריד במטחים כבדים כמויות גדולות של מים, מה שכמובן קורה לעיתים קרובות יותר בשל שינויי האקלים שהפכו מנת חלקם של כולנו, בני האדם. הרבה פעמים, משום שהתשתיות במישור החוף לא מותאמות לירידה מאסיבית כזו של מים, הצפות לא פעם ממלאות את הרחובות של תושבי תל אביב, מה שכמובן דורש מכל דייר להכין את התשתיות של הבית שלו לאפשרות שדבר כזה יתרחש.