באופן טבעי, לכל אחד מאיתנו יש חלום שביום מן הימים נחזיק בדירה משלנו, נכס בו נוכל להשתמש למגורים בתחילה ובעתיד, אם נרצה ונוכל, אז תהיה לנו אפשרות להשכיר אותו ולייצר עבורנו מקור הכנסה נוסף. בדרך כלל, הרעיון של רכישת נכס למגורים, נובע מתוך מחשבה שאנחנו גם רוצים יציבות, מקום משלנו וכן בשביל שנוכל יום אחד להוריש אותו לילדים שלנו. 

אנחנו יכולים למצוא כמובן הרבה מאוד נכסים בהם נוכל להתעניין ואולי גם לקנות. הכל שאלה מה עומד לרשותנו מבחינה כלכלית, מה ההון העצמי שעומד לרשותנו, איזו משכנתא נוכל לקבל מהבנק, ואיזה התחייבות נוכל לקחת על עצמנו בתנאי שנעמוד בהן ולא נמצא את עצמנו מסובכים בחובות. 

אחד הפרויקטים היוקרתיים והחשובים ביותר שנבנים בימים אלו בתל אביב, הוא פרויקט פארק בבלי. מדובר על פרויקט ייחודי של מספר מגדלי מגורים שכל אחד מהם עומד על יותר מ-40 קומות. מדובר בפרויקט שיכול בקלות להגיע לסכומים של למעלה ממיליון שקל לדירה. 

איך נדע שהוא מתאים לנו

תחילה, עלינו לשאול את עצמנו אם אנחנו מסוגלים לעמוד בתנאי הפרויקט מבחינה כלכלית. האם יש לנו את היכולת להשקיע בפרויקט כזה, בהיבט הכספי. עלינו לקחת בחשבון לא רק את עלות הרכישה אלא גם מעבר לכך, עלויות שנידרש להשקיע בזמן שנתגורר במקום או נרצה להשכיר אותו. 

לאחר מכן נשאל את עצמנו, האם מדובר על אזור מגורים שאכן מתאים למה שאנחנו מחפשים, האם הסביבה מתאימה לנו, האם אנחנו מחפשים להתגורר באזור כזה או מעדיפים אזור אחר. 

לסיום נשאל את עצמנו, אילו מבין הדירות בפרויקט כמו פארק בבלי יכולה להתאים לנו, הן בגודל, הן בעיצוב, והן בהיבטים אחרים שיכולים להשפיע על איכות חיינו.