ויזה להודו – לקבל את כל המידע במקום אחד

כשאנחנו מתכננים טיול לחו"ל, ישנם הרבה מאוד דברים שעלינו לבחון ולתכנן מראש. למשל, אנחנו צריכים לרכוש כרטיסי טיסה, אנחנו צריכים להזמין חדרים בבתי מלון, כרטיסים לתחבורה ציבורית או לשכור רכב, וכמובן עלינו להחליט מה יהיה מסלול הנסיעה שלנו, בין אם אנחנו מבקשים להישאר במדינה אחת ספציפית ובין אם אנחנו מבקשים לעבור ממדינה למדינה. 

אחד הדברים שאנחנו צריכים לבחון, הוא כל הנושא שקשור לאשרת כניסה וכמובן ההתייחסות לויזה. ישנן מדינות רבות אשר מחייבות הוצאת ויזה עוד לפני שאנחנו מגיעים אליהן, עוד לפני שאנחנו נוחתים בשדה התעופה שלהן או מגיעים אל מעבר גבול יבשתי או ימי. זאת בזמן שישנן מדינות אשר לא מחייבות בהכרח הנפקת ויזה או מאפשרות לנו להוציא אחת כשאנחנו מגיעים אליהן. אז נקבל אישור שהייה למשך תקופה מסוימת במדינה. 

אחת הדוגמאות למדינות שמחייבות הוצאת ויזה מראש, היא הודו. כל מי שמעוניין להיכנס למדינה חייב להוציא ויזה מראש והוא יכול להשתמש בה במשך התקופה שהמדינה מאפשרת לו. לרוב, הוא יצטרך לצאת מהמדינה אחרי תקופה של שלושה חודשים ולחזור אליה, בשביל שיוכל להמשיך ולשהות בה. 

מדוע יש צורך בהנפקת ויזה להודו מראש

ראשית, המדינה דורשת את זה. כלומר, המדינה לא מאפשרת להגיע לשדה התעופה ולקבל שם אשרת כניסה. היא מחייבת כל מי שנכנס בגבולה להציע דרכון בתוקף עם ויזה זמינה. במידה ואין, אזי שהוא יוחזר לארצו. 

שנית, הודו מחייבת הנפקת ויזה על מנת למנוע מצב שאנשים יבחרו להתגורר במדינה ולעבוד בה באופן לא חוקי. כך הם שומרים על מקומות עבודה למקומיים. צריך לומר, תיירים המגיעים יכולים להנפיק ויזה להודו בקלות דרך השגרירות של הודו במדינה שלהן.