סוגי חרקים בסביבת הבית

אחד הדברים הלא נעימים בבית הוא הגעתם של חרקים שונים פנימה. המטרה של כל הדיירים היא לעשות כל שניתן כדי שהם לא ייכנסו הביתה ואם הם נכנסו, למצוא שיטות מהירות כדי להוציא אותם החוצה, ראו דוגמא.

סוגי חרקים בסביבת הבית

בין החרקים שנכנסים הביתה, אפשר לראות נמלים אשר מגיעות מהחצר או עקב שאריות של מזון שנותרו על הרצפה. כשרואים טורים של נמלים וערמות חול, מדובר בכמות גדולה מאד שלהם ולכן רצוי לנקות ולרסס באופן מידי ,כדי לחסל תופעה זו. 

תיקנים הזוחלים ממקומות שונים או עפים, נכנסים גם הם הביתה. אם בוצעה הדברה בשנה האחרונה, קיימת סבירות שהתיקן ימות תוך פרק זמן קצר כיוון שהחומר שנותר על המרצפות פוגע במערכת העצבים שלו. אם לא בוצעה הדברה כדאי לרסס נקודתית ולהמית אותו.

בבתים רבים רואים את דגיג הכסף שאוהב להגיע למקומות חמים ברחבי הבית בעונות מסוימות. אפשר להרוג אותו בדרכים טבעיות או להדביר אותו כיוון שאם נראה אחד, סביר להניח שיש דגיגים נוספים בבית.

פשפשים מגיעים לא אחת למזרנים, לרהיטים, לשטיחים ולווילונות. אפשר לזהות אותם על פי הכתמים שהם משאירים בכל מקום. יש לבצע שאיבה מהותית באמצעות שואב אבק, לכבס את המצעים בחום גבוה ולנקות היטב את כל המשטחים והרהיטים, כדי להיפטר מתופעה מטרידה זו.

> קראו עוד על הדברת פשפש המיטה!

חרקים בחצר ובגינה 

בחצרות אפשר לזהות לא אחת טרמיטים אשר מתחפרים בתך המחילות התת קרקעיות. עם הזמן הם נכנסים גם הביתה ונהנים לאכול עץ מהמשקופים ומהדלתות. השאריות של הצואה שלהם נראות בכל מקום.

לכן יש לבצע הדברה מאסיבית נגדם בעיקר בתוך המחילות מהכיוונים השונים, כדי שהם ימותו בתוך הקרקע ולא יצליחו להגיע שוב לתוך הבתים.