5 מנהגים של שבת חתן שאתם חייבים להכיר

שבת חתן היא שבת של שמחה גדולה ולכן בני המשפחה והחברים שמגיעים לאירוע זה, נהנים מתחילתו ועד סופו.

> אז מה עושים בשבת חתן הכנו עבורכם כתבה מקיפה בנושא. המשיכו לקרוא כדי לדעת >

מנהגים של שבת חתן 

יש כמה מנהגים יפהפיים הקשורים לשבת חתן שיוצרים בה אווירה קסומה של יהדות:

  • כאשר חתן הבר מצווה או החתונה קורא את הפרשה שלו, הקהל זורק עליו סוכריות טופי רכות כדי לברך אותו בחיים טובים ומאושרים. הילדים בבית הכנסת נהנים ללקט את הסוכריות העטופות מהרצפה, כדי שיהיה להם ולחבריהם ממתקים. 
  • החתן עולה לתורה וקורא את פרשת השבוע ואת ההפטרה. חתן בר מצווה לומד חודשים כדי להגיע למעמד זה ולקרוא בהתאמה את הפסוקים בדרך הנכונה. זוהי התרגשות גדולה עבורו שזכה לקרוא זאת כיאות. חתן החתונה, קורא את הפרשה על פי ההנחיה של הרב בבית הכנסת.
  • העלייה לתורה היא מצווה גדולה ולכן רבים מבני המשפחה מחליטים גם הם לעלות לתורה באירוע חגיגי זה. נהוג שכל מי שעולה לתורה תורם כסף לבית הכנסת על פי ראות עיניו. 
  • לאחר התפילה ביום שבת בבוקר, נהוג לאכול כיבוד קל בבית הכנסת. הכיבוד מוגש לכלל המתפללים שמגיעים ביום זה וגם לבני המשפחה ולחברים שהגיעו לשבת חתן.
  • בשבת בצהרים נערכת סעודת מצווה וזאת לכבוד חתן הבר מצווה והמעמד החשוב שאליו הוא הגיע. 
  • בתום הארוחה, נהוג לשיר שירי שבת ושירים אהובים אחרים. כל הקהל נהנה מאד לשיר את השירים הללו בדציבלים גבוהים, השמחה היא גדולה וזהו אחד מרגעי השיא של שבת חתן. 

שבת חתן הוא אחד האירועים המרגשים ביותר עבור חתן השמחה ולכן הוא נהנה מאד שמבצעים זאת לכבודו ולכן הוא לובש בגדים לבנים וגם רעייתו אם מדובר בזוג שנישא.

כדי להמשיך לתת לזוג המאושר להמשיך להיות בשמחה ולהימנע מענייני הכנות וארגונים מומלץ להיעזר באנשי מקצוע והפקות אירועים כמו למשל אורון תיירות ונופש.

שיהיה במזל טוב!