איך מסדירים אזרחות כיום?

בין שלל התהליכים הבירוקרטיים החשובים שהורים רוצים לבצע לטובת עתיד הילדים, נמצא גם הליך ההתאזרחות במדינות זרות. בראש ובראשונה, אם קיימת לפניכם האופציה, כמו רבים אחרים גם אתם תרצו ודאי להוציא אזרחות אמריקאית לילדים שלכם. ככל שעולה הביקוש, כך גם מידת ההחמרה בבדיקה של הרשויות הפדרליות הולכת ועולה. על כן, חיוני לבצע את תהליך ההתאזרחות בצורה שעומדת בתקנות ויכולה להביא לכם את התוצאות הרצויות, מבלי לסבך אתכם או את הילדים בהליך חקירה ובדיקה מעמיק ונרחב. מבחינתם של רבים, הפתרון הקל הוא פניה לתיקונים בחוק האמריקאי דוגמת "חוק הסבא".

חוק הסבא – בדרך לאזרחות, ובקלות

על פי אתר https://www.americandocs.co.il/ חוק הסבא הוא אחד משורה ארוכה של תיקונים לחוק האזרחות האמריקאי שהגיעו לעולם על מנת להסביר מצבים של חוסר בהירות בנוגע לזכאות לאזרחות. החוק מאפשר לאלו שחיו למשך פרק זמן מסוים מחוץ לגבלות המדינה להעניק לילדיהם אזרחות, על בסיס הוכחת זיקה של סבא וסבתא לארה"ב. הצגת מסמכים כמו תעודות מבתי ספר, אוניברסיטאות ומקומות עבודה. הצגת הוכחות לאחזקה של מספר ביטוח לאומי ואפילו רישום לשירותי בריאות מקומיים של סבא וסבתא, יכולים להוות הוכחה מספקת מבחינת הרשויות הפדרליות, לזיקה המזכה באזרחות לנכדים. יחד עם זאת, חשוב להגיש את המסמכים בצורה שעומדת בכל דרישות החוק ולעשות זאת, בתוך הליך מוסדר ואחראי.

פותחים לילדים שלכם דלת לעתיד ורוד

אם חשוב לכם לקחת את העתיד של הילדים שלכם ברצינות ואתם יכולים להוכיח זיקה של סבא וסבתא למגורים בארה"ב לפחות לחמש שנים ממהלך החיים, ייתכן מאוד ששווה לכם להתחיל בתהליך בקשת אזרחות. כמובן שכדי להסדיר אזרחות אמריקאית אתם צריכים לפעול על פי הכללים המקומיים והמשמעות היא עבודה מאורגנת ומוקפדת.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על FBAR באתר אמריקן דוקס