להתפנק ליד הבית עם עיסוי שוודי מפנק

אחד העיסויים הפופולאריים והמבוקשים בכל מרכזי הספא הוא עיסוי שוודי קלאסי. טיפול זה מתבצע על ידי מעסה שבעזרת הידיים, האמות והמרפקים שלו הוא מפעיל את איברי המטופל. המטרה היא להשיג שיפור בהרגשה הכללית, הן מבחינה נפשית והן מבחינה גופנית. העיסוי משפר את זרימת הדם ברחבי הגוף, מפחית לחץ ומתחים ומביא להרמוניה נפלאה בגוף. במהלך העיסוי תחושו את השלווה שזורמת לכם בגוף ומשרה עליכם רוגע.

ריפוי אזורים פגועים

מעניין לציין כי העיסוי השוודי יצא לדרכו דווקא כמענה עבור פציעה. פר הנדריק לינג נפצע במרפק, והוא הצליח לרפא את הפציעה על ידי טפיחות עדינות סביב לאזור הפגיעה. לאחר שגילה שהעיסוי הזה אכן הביא תועלת ממשית, הוא המשיך לשכלל את השיטה והוסיף לה טכניקות וכלים שונים. בין היתר משלבים ליטופים, הנעת איברי הגוף, תנועות לישה ועוד. טיפול זה זוכה כיום לתפוצה רבה והוא מוצע למטופלים במרכזי ספא רבים ברחבי העולם, וכמובן גם בישראל.

מהם היתרונות של הטיפול?

עיסוי שוודי נכלל תחת הקטגוריה של טיפול אלטרנטיבי. הוא אינו עושה שימוש בתרופות ולכן אין תופעות לוואי. כמו כן לא מחדירים לגוף המטופל חומרים או מכשירים – הכלי היחיד שנעשה בו שימוש הוא מגע. באמצעות המגע ניתן להשיג תוצאות מדהימות; מרגיעים שרירים מתוחים, רקמות החיבור מוגמשות, מזרימים אנרגיה בשרירים עייפים ומשחררים את התפוסים. מערכת העצבים נעשית רגועה יותר, כאבי ראש חולפים והעיסוי מועיל במקרים של מחלות שונות.

כיצד מבצעים את הטיפול?

המטופל ישכב על הבטן כאשר הוא מכוסה במגבת. המעסה מטפל בכל אזורי הגוף תוך הימנעות מאזורים מסוימים שהמטופל אינו רוצה מגע בהם. המעסה נעזר בשמנים המיוחדים לעיסוי. בכל טיפול יבוצעו פעולות שונות כמו רטיטות, לישה, תנועות חיכוך והקשה, ליטוף ועוד – בהתאם לצורך ולמטרת העיסוי.

> קראו גם על שיעורי פילאטיס ברחובות!