איך להשיג מראה שרירי כשכושר ותזונה לא עובדים?

נושא הבריאות, התזונה, הדיאטה ואימוני הספורט הם בחשיבות עליונה אצל אנשים רבים. עם זאת לא אחת יש מצבים שבהם למרות השמירה על המשימות הללו, קשה להשיג מראה של גוף שרירי במיקומים מסוימים בגוף.

ניתוח שאיבת שומן נקודתי 

כאשר יש הצטברות של שומן בנקודות ספציפיות בגוף קיימת חשיבות לשאוב שומן זה וכך המראה של כל הגוף יהיה פרופורציונלי כיוון שנקודה זו היא בעייתית בלבד. זה קורה לא אחת במקומות כמו זרועות, סנטר, מותניים, צוואר, ירכיים, מותניים ועוד. 

ניתוח זה אינו מתאים לאנשים שיש להם עודפי משקל, אלא רק למי שמעוניין לבצע טיפול במקומות שבהם אורח החיים הנורמטיבי של כושר ותזונה לא עובדים.

במקרים הללו מבצעים ניתוח בהרדמה מלאה של שאיבת שומן במקום הבעייתי בלבד. השיטה המועדפת במציאות העכשווית היא באמצעות גלי רדיו. המנתח מבצע חתך שגודלו בין 3-2 מ"מ ומחדיר פנימה צינוריות אשר מסוגלות לשאוב את כל התכולה החוצה. הדבר קורה לאורך כל שעת הניתוח וגם ביום יומיים שלאחר מכן. השומן מצטבר בנקזים ובכך כמות השומן במקום שנותח פוחתת באופן משמעותי ביותר.

הנראות לאחר הניתוח

לאור החימום במהלך הניתוח אין בדרך כלל דימומים פנימיים. יש שטפי דם, אדמומיות בעור ונפיחות לאורך כארבעה שבועות. כל התופעות הללו פוחתות לאט לאט בפרק זמן זה. כדי למנוע זיהומים יקבל המנותח אנטיביוטיקה למשך חמישה ימים מיום הניתוח ואילך. נותרות במקום שנותח צלקות קטנות שהן אינן מהותיות ולא נראות.

בחירה של מנתח 

ניתוח שאיבת שומן אינו עניין של מה בכך ולכן יש לבחור מנתח מומחה שהתקבלו עליו המלצות מקרובי משפחה, או קולגות וגם יש חוות דעת חיוביות עליו ברשתות החברתיות וברשת האינטרנט.