בתי כנסת מפוארים בעולם

בתי כנסת הם מקום התאספות לכל יהודי באשר הוא. ובכל עיר, יישוב וכפר בו יש חיים יהודיים יש גם בית כנסת. בית כנסת יכול להיות גם חדרון פשוט וקטן בו מתאספים לתפילה וללימוד תורה. אבל כולנו יודעים שבכל העולם יש והיה מאז ומעולם בתי כנסת מפוארים וגדולים. כאלו שכאשר נכנסים בשעריהם מגלים פאר והדר. עיצובים מדהימים ואווירה מרוממת כמו שמתאים שיהיה בבית מקדש מעט.

בתי כנסת מוכרים ומפוארים בעולם

בית הכנסת הגדול בבודפשט – בבודפשט ניצב בית כנסת מפואר אשר לצידו פועל גם מוזיאון יהודי. הכניסה לבית הכנסת כרוכה בתשלום, והביקור כולל סיור והדרכה. אך בשבת הכניסה חינם. מטיילים רבים בוחרים לבקר בבית הכנסת בליל שבת וליהנות מתפילה מרוממת ומרגשת במיוחד. בית הכנסת עוצב על ידי מעצבים עולמיים והמראה אכן מעורר התפעלות.

בית הכנסת הגדול בסידני – באוסטרליה קיים בית כנסת פעיל שהיהודים המקומיים עורכים בו את התפילות שלהם. לצד הפעילות היומיומית נערכים במקום גם סיורים למטיילים. אלו מתרשמים מבית כנסת מעוצב בסגנון מיוחד עם ריהוט מותאם ואיכותי ובעל מראה מיוחד במינו.

בית הכנסת החדש בברלין – בעיר ברלין ניצב בית הכנסת החדש. בית כנסת זה נבנה מחדש ושופץ מהיסוד במהלך השנים, וזאת לאחר שהוא נשרף יחד עם בתי כנסת רבים אחרים בליל הבדולח. בי הכנסת מהווה מוזיאון לחיי היהודים בברלין, ויש בו תצוגות מתחלפות בנושאים שונים.

בית הכנסת של טביליסי – בעיר טביליסי שבגאורגיה קיים בית כנסת גדול ומפואר שמכיל שני אולמות תפילה. הקירות של האולם מעוטרים בפירות שמסמלים עושר ושפע. במקום מתקיימות תפילות, ובאזור קיימים מבנים נוספים שמשמשים את הקהילה היהודית בעיר.

בכל העולם וגם בארץ קיימים בתי כנסת מפוארים ומרשימים. אלו מקומות מקודשים שמהווים אבן שואבת לכל יהודי באשר הוא. בקישור הזה ניתן למצוא חברה המעצבת ריהוט לבתי כנסת.