ערסלים לגינה – המדריך למתקין

ערסל ממלא תפקיד חשוב מאוד בגינה, בחצר ואפילו במרפסת. ערסלים הם ענף לא יקר, ואולי אפילו זול יחסית לכל מתקן אחר, אך מצד שני הם מאפשרים לנו הנאה רבה. כזו שמתאימה לילדים ולמבוגרים כאחד. הוסיפו לכך את העמידות ואת היציבות של מרבית הערסלים, וקבלתם מתקן נעים ומשחרר בעלויות מינימליות. ומה לגבי ההתקנה?

המדריך להתקנה מוצלחת

  • יש למצוא את המקום המתאים לתליית הערסל. במרפסות ובחצרות רבים יש כאלו מוכנים. זה יכול להיות עץ יציב, מעקה איכותי או כל בסיס יציב מאוד שקיים בשטח. כמובן שאתם צריכים לשתי נקודות זו מול זו. או לשתי נקודות זו לצד זו עבור תליית ערסל מלמעלה. 
  • וודאו כי הערסל מגיע לשתי הנקודות הללו. אם לא יהיה אפשר להיעזר בשרשראות מתאימות אותן ניתן למצוא בכל טמבור. 
  • יש להבטיח כי הערסל יציב ובטוח לשימוש. ככלות הכול אתם הולכים להתיישב מלוא משקלכם עליו. חשוב לוודא כי הערסל מחובר לנקודות בעלות יציבות רבה וכי הוא תלוי באופן בטיחותי.
  • יש לסרוק את הסביבה כדי לוודא שאין חפצים או עצמים שעלולים להפריע לכם להתנדנד. זה יכול להיות חפץ נייד, או דבר שקיים במקום תמיד. אם הדבר ניתן להזזה, מה טוב. אם לא – יהיה צורך למצוא מקום אחר ומתאים יותר לערסל. כי להיתקע כאשר מתנדנדים זה לא רעיון מוצלח בכלל.
  • הצללה – כדי שאפשר יהיה להתנדנד בכל עת מן הראוי להצל מעל לשטח בו מותקן הערסל. לחילופין ניתן להתקין את ערסל באזור מוצל. פריסת צילייה או כל הצללה אחרת יכולים להפוך את ערסל למקום מועדף ולאזור בו נעים לשהות במרבית שעות היום. ראו כאן מגוון פתרונות הצללה!