אימונים מחוץ לבית, בחדרי כושר או בקבוצות, אינם מתאימים לכל אחד. ישנם אנשים אשר מעדיפים דווקא לדלג על כל ההתארגנות, היציאה מהבית והחזרה – ואף רואים בכך נטל. למרות זאת, אנשים מסוג זה אשר רוצים בכל זאת לסגל לעצמם שגרת אימונים, יכולים לעשות זאת גם בבית. 

באימונים אשר מתנהלים בחדרי כושר או בעבודה בקבוצות תמיד יש מי שייתן חוות דעת על רמת הדיוק ועצימות האימון, מאמנים מנוסים שיכולים לנווט אותנו בכדי שלא ניפצע חלילה ונדע לווסת את המאמץ, דברים שאינם זמינים עבורנו כשאנו מתאמנים בבית. כאן תוכלו למצוא מסר טיפים לעבודה נכונה באימונים הנערכים בבית.

עבודה יעילה מהבית

כשמחליטים להתחיל בסדרת אימונים מהבית, חשוב לסדר לנו מספיק שטח לפעילות, לרכוש אביזרים מתאימים ולהפוך את אזור האימונים שלנו לנוח ומקצועי ככל שניתן. צריך לפנות מספיק שטח לקפיצות, תזוזות, משקולות, שני מזרני פעילות לפחות בכדי שנוכל ליצור רצפה הנוחה לאימון, מים, מגבות, משקולות אוניברסאליות ועוד. עם זאת, מומלץ לבדוק עם מאמן כושר או גורם מוסמך כיצד ניתן לעשות זאת נכון בשביל להימנע מפציעות.

סכנות בעבודה מבית

רוב הסכנות הטמונות בעבודה מבית לרוב יהיו בגלל סביבת עבודה שאינה מתאימה לאימונים. מקום שלא הוכשר לאימוני כושר, תמיד יהיה הרבה יותר מסוכן מאשר חדר כושר ייעודי לכך, סטפר או מסלול ריצה. הסיכוי להיפצע עולה משמעותית כשאנחנו עובדים מהבית אז כשעושים זאת צריך להיות הרבה יותר זהירים ולקחת בחשבון את הסביבה, האנשים שסביבכם וכמובן, הריהוט וכדומה.

למי זה מתאים?

אם לומר את האמת, אימונים מהבית אינם מתאימים לכל אחד. גם האדם שנראה הכי חרוץ שיש, שמצליח לתפקד במגוון עבודות ולתמרן בין משפחה לחברים באופן מדויק, עומד במשימותיו ואף פעם לא טועה, לא בהכרח יצליח להתמיד עם אימונים ביתיים הדורשים גם הרבה כוח רצון ומידת השקעה גדולה הרבה יותר.