גלישה בחורף VS גלישה בקיץ

גלישת גלים אפשרית לכל אורך השנה, בכל העונות אבל כמובן שישנם הבדלים בין גלישה בחורף לגלישה בקיץ. בניגוד למקובל לחשוב לגלישה בחורף יש יתרונות רבים. לפניכם כמה נקודות מעניינות אם אתם מתלבטים בין גלישה בחורף VS גלישה בקיץ.

גלישה בחורף – יתרונות 

בעונת החורף הטמפרטורות נמוכות יותר ומשבי הרוח חזקים יותר. תוכלו להנות ממים קרירים ונעימים כאשר חליפת גלישה מבודדת קור תגן עליכם מפני טמפרטורה נמוכה בימים קרים במיוחד. בעונת החורף וגם הסתיו הים פחות שקט לעומת הקיץ – ולכן יש לגולשים הזדמנות להנות ולגוון את הגלישה שלהם עם סוגים שונים של גלים. 

יתרון נוסף של גלישה בחורף הוא שאין עומס של אנשים, הים נקי, קיים פחות סיכון להתנגשות עם הטובלים ביחד ועם מתאמנים אחרים ויש תחושה נעימה יותר של רוגע ושקט. 

הגלים בחורף לרוב הם גבוהים יותר ועוצמתיים יותר, מה שיכול לשדרג מאוד את רמת האימון שלכם. 

שימו לב שאם אתם גולשים בתחילת דרככם הרי שייתכן מאוד שלא תרגישו בנוח לעשות את צעדי הגלישה הראשונים שלכם בים סוער חורפי, ובמקרה כזה יהיה אידאלי יותר להתחיל לגלוש בקיץ. 

גליה בקיץ – יתרונות 

היתרון הבולט הוא הטמפרטורה הגבוהה יותר, ללא תנאי גשם וללא גלים סוערים.

חשוב להבין שגלישה היא מיומנות שצוברים לאורך זמן, ולכם אם החלטתם שאתם רוצים ללמוד לגלוש – הדבר הכי טוב לעשות זה להתחיל ללמוד באותה נקודת זמן ולא לחכות. תמיד יש מה ללמוד ולשפר, וכאשר עושים זאת במסגרת קייטנת גלישה בחיפה מועדון גלישה מקצועי מקבלים מגוון של כלים וידע וניתן לעשות זאת בכל ימות השנה במזג האוויר בארץ. אחרי הכל גם עונת החורף בישראל כוללת לא מעט ימים חמים.