למי כדאי לקחת משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה זהו מושג שלא מתאים לכולם, כפי שתראו בהמשך המאמר. הוא מתאים בעיקר לאנשים מבוגרים בגילאי הפנסיה וכדומה, בטח לא לצעירים, אולם לאנשים כאלו הוא יכול מאוד לעזור.

כיום אנשים פורשים לפנסיה בגיל די צעיר, תוחלת החיים עולה וזה מאפשר להם לחיות בצורה טובה בגילאים הללו בדרך כלל. להרבה אנשים יש תוכניות לפנסיה, אולם לא תמיד יש את הכסף שיתמוך בתוכניות הללו.

בין אם אתם חולמים לטייל בעולם או ללכת למקומות שפעם לא הירשתם לעצמכם מבחינה כלכלית, עליכם לדעת איך אתם יכולים לאפשר את זה ולפעמים הפתרון הוא לקחת משכנתא הפוכה. אז מהי בכלל משכנתא הפוכה? איך היא יכולה לסייע לכם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה זה בעצם לקחת משכנתא, אולם במקום לשלם תשלום כל חודש, אתם נהנים פשוט מהכסף והתשלום יורד מהדירה עצמה. התשלום בפועל נלקח כאשר בני הזוג נפטרים, אז כשמוכרים את הדירה, הבנק ייקח את חלקו, או לחילופין כשעוברים לבית אבות.

אז איך זה יכול לעזור לכם? אם אתם רוצים לעזור לילדים שלכם לקנות דירות, אולם אין לכם הון נזיל, אבל הדירה שלכם שווה כמה מיליוני שקלים. אתם יכולים לקבל עד 50% מסכום הדירה ובזה להשתמש עבור הדירה לילדים שלכם. קראו בהרחבה באתר תשואות ייעוץ משכנתא!

אתם יכולים גם להשתמש בזה עבור עצמכם. אם אתם רוצים לשפר את רמת החיים שלכם או להרשות לעצמכם דברים שלא הייתם מרשים בעבר, סכום כסף משמעותי יכול לפתור לכם את הבעיה הזו.

לסיכום וסיום, משכנתא הפוכה היא בעצם לקיחת משכנתא ללא החזרים חודשיים קבועים. הכסף עצמו יילקח מהנכס לאחר הפטירה או המכירה שלו.

> קראו גם על משכנתא לתושבי חוץ!