לפעמים ישראלים המבקשים משכנתא מקבלים מכתבי סירוב מהבנקים שיכולים להיות מתסכלים. רבים מאלה קורים מסיבות שונות שאינן ידועות שעשויות להיות מאובחנות בסופו של דבר באמצעות הבנת צרכי הלקוח, ופעולה נבונה מול הבנק.

אם אתה מתקשה לקבל משכנתא, זה לא תמיד בגלל בעיות כלכליות. יתכן שתצטרך להתמודד עם החלטה של מישהו שמעדיף לא לקנות או החלטה שמערבת את משפר הדיור שמחפש משקיעים חדשים.

במקרה שכבר נחתם הסכם רכישה עם המוכר, ההשלכות של מסורבת משכנתא הן או ביטול או קנסות בגין הפרת חוזה.

משכנתא למסורבים זוהי סוג של הלוואה שבה המבקש חוזר לבנק לאישור. תהליך זה קורה לעתים קרובות, מכיוון שהצורך להשקיע מאמץ מרבי הוא חשוב וסירוב תמיד יישמר על ידי בחינתו אם יהיו שינויים בשלב מסוים.

מהן הסיבות הנפוצות למשכנתא מסורבת? ומה ניתן לעשות במקרה של סירוב?

סיבות לסירוב בנק לבקש משכנתא

מכיוון שמדובר בעסקה בגודל משמעותי, ההלוואה שלך תימשך שנים רבות. כדי להיות בטוחים במתן ההלוואה, הבנק עורך לך בדיקת רקע מתאימה. אם דירוג האשראי שלך נמוך או שיש אינדיקציות לפעילות הונאה, הם ימנעו ממך את ההלוואה.

מה קורה עם קיבלתי סירוב למשכנתא מהבנק?

אנו רוצים לנקוט בצעדים זהירים בהליך המשכנתא לסרבנים. זה חשוב בקביעה אילו מועמדים אנו מקבלים ולהבטיח שכולם קיבלו עסקה הוגנת.

יש לכך סיבה מאוד ברורה: מרגע סירובכם בבנק, רוב הסיכויים שגם הפנייה הבאה שתפנו אליו תידחה. כלומר, הבנק שומר במערכת שלו את הסרבן וזה ישפיע גם על הפעמים הבאות שתגיעו גם אם עברכם כבר נוקה!

עד כמה שהיית רוצה שהבנק שלך יאשר את ההלוואה שלך, לפעמים ניתוח העלות-תועלת לא שווה את זה.

במקרים בהם אף בנק לא מאשר לכם משכנתא – מומלץ להתייעץ עם גוף פיננסי שמתמחה בתחום משכנתא ואם ישנו צורך אז עם התמחות בכל הקשור אל מימון לעסקים וחברות. שיהיה בהצלחה עם המשכנתא!