הסבה להייטק – מה זה אומר בעצם?

מי שבקיא בשוק העבודה הישראלי ובכלל, ובפרט מי שבקי בעולם ההייטק, יודע, ישנם לא מעט ישראלים אשר עושים בשנים האחרונות הסבה מתחום המקצוע שלהם לעולם ההייטק. הם בוחרים לעזוב את המקצוע אותו הם למדו ובו השקיעו את מיטב זמנם, בשביל להשתלב במקצועות ההייטק השונים. 

הסבה להייטק ובפרט קורס QA ואוטומציה הפכו להיות דבר מאוד פופולארי מתחילת שנות התשעים ויתרה מזו מתחילת שנות האלפיים. ההסבר לכך הוא פשוט, בעולם ההייטק יש יותר כסף, תנאי העבודה טובים יותר, יש אתגרים רבים וגדולים יותר מאשר במקצועות אחרים, אפשר להתקדם לתפקידים שונים, וכן שוק העבודה מציע הרבה יותר אפשרויות, בין אם זה מבחינת ביקוש ובין אם זה מבחינת היצע. 

צריך לזכור, להבדיל ממקצועות רבים אחרים, מי שמשתלב בשוק ההייטק ויש לו מקצוע ותפקיד טוב, יכול לעבוד לא רק בישראל אלא גם במדינות אחרות, דבר שלא בכל מקצוע אחר זה אפשרי. זו עוד סיבה מדוע הסבה הפכה להיות מאוד נפוץ ומקובל. 

מה זה בעצם הסבה?

תהליך הסבה להייטק מתבצע בצורה מאוד פשוטה. מי שעוסק בתחום מקצוע אחד ורוצה לוותר עליו בשביל להיכנס להייטק, בוחר לעצמו תחום לימוד, מקצוע בו הוא רוצה להשתלב, הוא יכול ללמוד אותו בדרכים שונות, הרבה פעמים באמצעות קורסים מקוצרים, כמו למשל קורס בודק תוכנה תנאי קבלה נוחים וכך לאחר מכן הוא נכנס אל עולם ההייטק. יכול להיות שהוא ייכנס דרך מקצוע מסוים בנישה ספציפית, ועם הזמן הוא ירחיב את הידע שלו וייכנס גם לנישות אחרות. 

חשוב להדגיש, אפשר למצוא הרבה מאוד מקומות שעוזרים לבצע תהליך הסבה, בין אם זה באמצעות קורסים ובין אם זה בדרכים אחרות. חשוב לעבוד עם אנשי מקצוע על התהליך, בשביל לבצע אותו בצורה נכונה וחכמה.