יתוש נמר אסייתי הוא יתוש טרופי המצוי באזורים הטרופיים והסובטרופיים של העולם. יתוש הנמר האסייתי הוא יליד אסיה, אוסטרליה ואפריקה. שיטת ההדברה העיקרית למין זה היא ריסוס DDT וחומרי הדברה אחרים על בית הגידול שלו.

יתוש הנמר האסייתי (Aedes aegypti) הוא יתוש שיכול להעביר מחלות כמו קדחת דנגי, צ'יקונגוניה וקדחת צהובה.

זהו אחד החרקים החשובים ביותר באסיה. זהו מזיק שגרם להשפעה גדולה על חיי אדם ומערכות אקולוגיות. עם זאת, הוא גם מקור מזון חשוב עבור בעלי חיים רבים אחרים כמו ציפורים ויונקים קטנים.

ולמרות זאת כאשר הוא מגיע לבקר באזור מגוריכם אתם פחות מעוניינים בנוכחות שלו, והשאלה הנשאלת היא איך להיפטר מיתוש הנמר האסייתי? המשיכו לקרוא את המאמר כדי לדעת >

איך להימנע מיתושים?

יתושים בכלל אוהבים להתמקם באזורים לחים, כך שאם יש לכם גינה או חצר או מקור מים עומדים סביר להניח שתתקלו ביתושים. סביבה לחה מעניקה ליתושים את התנאים האופטימליים להתרבות. על מנת להימנע מיתושים מומלץ שהאזורים סביבכם יהיו יבשים. שימו לב כי אין לכם שלוליות בגינה עם מים עומדים.

בנוסף תוכלו להעמיד מלכודות ליתושים על ידי ערבוב של סוכר חום עם שמרים בבקבוק – מלכודת זו מהווה פיתיון מעולה ליתושים, הם יתעופפו פנימה, ידבקו אל המלכודת ללא אפשרות לצאת החוצה.

דרך נוספת להרחיק ממכם יתושים היא באמצעות שימוש בקוטל יתושים – שימו לב כי היא מיועד גם ליתוש הנמר האסיאתי. תוכלו למרוח אותו עליכם ולהיות מוגנים בפני עקיצות.

אם אתם לא מעוניינים בתרסיסים תוכלו למגן את הבית באופן הבא:

התקנת רשתות – תוכלו להתקין רשתות על החלונות ובדלתות הבית, שימו לב שמדובר ברשתות צפופות כדי שהיתושים לא יוכלו לחדור פנימה

התקנה של קוטל יתושים חשמלי – כיום תוכלו למצוא במגוון חנויות לבית קוטל יתושים חשמלי בעל נורה UV שמושך את היתושים באמצעות אור סגול ומחשמל אותם.

הדברת יתוש הנמר האסייתי באופן מקצועי

במידה וכל הדרכים שהצענו לכם לא עובדות, תמיד תוכלו לקרוא לחברת הדברה מקצועית. בשיטוט ברשת תוכלו למצוא מבחר גדול של חברות הדברה שעובדות עם חומרים שונים עבור הדברת יתוש הנמר האסייתי; חלקם כימים וחלקם ירוקים אשר ידידותיים לבעלי חיים וילדים.