איך מנקים שטיח שאגי?

בהתאם לנראותם המיוחדת של שטיחי השאגי יש לבצע בהם ניקיון מאסיבי אחת לתקופה, כיוון שהרבה מאד אבק ולכלוך מצטברים בין הסיבים השעירים והארוכים.

ניקיון באמצעות שואב אבק 

הדור החדש של שואבי האבק יונק לא רק את השכבה העליונה של השטיח אלא גם את הרבדים הפנימיים שלו ולכן זהו פתרון אופטימלי עבור שטיח זה. לפחות פעם או פעמיים בשבוע מבצעים יניקה זו אשר שולפת החוצה, את מרב הלכלוך בין הסיבים הצפופים.

אופציה נוספת היא התזת חומר לניקיון שטיחים אותו ניתן לרכוש בחנויות כמו סהרה שטיחים. מדובר בחומר ייעודי אשר יוצר קצף. כדי ליצור פעולה אפקטיבית משאירים את הקצף על גבי השטיח לפרק זמן קצר ורק לאחר מכן מנקים בעזרת מברשת אשר מקרצפת את השטיח. 

אם קיימים כתמים, חשוב לנקות אותם בסמוך למועד שבו הם התגלו כך הסיכוי הוא גבוה יותר שאפשר יהיה להוציא אותם מרחבי השטיח.

שיטות נוספות לניקיון שטיחים 

דרך מומלצת מאד היא הפיכת השטיח ודריכה על צד שמאל שלו לאורך כמה ימים. כאשר השטיח מונח בצורה הפוכה, כל הלכלוך שמסתתר בין הסיבים יוצא החוצה ומצטבר על הרצפה. גם כשנדמה שהשטיח נקי מאד לאחר השימוש בשואב אבק ובחומר הניקוי, עדיין יהיו ערמות של חול על הרצפה. 

הניקיון המאסיבי והאיכותי ביותר הוא במכונות ייעודיות לכך אשר נמצאות במפעלים לניקוי יבש. המומחים לתחום זה מעבירים את השטיחים בפס ניקיון אשר כולל כמה שלבים, שימוש בחומרי ניקוי בטיב מעולה, החלפה תכופה של המים ושימוש בשיטות חדשניות.

בסופו של התהליך, השטיחים מונחים לייבוש ובתום התהליך, הם נראים ממש כמו חדשים, חוזרים לצבעיהם המקוריים והחדים. במקרי צורך הם מבצעים גם טיפולי רסטורציה לשטיחים אשר נפגעו מהצפה או משריפה. 

אולי יעניין אותך גם שטיחים לחדר ילדים