גז מדמיע

אין סוף יתרונות יש לגז מדמיע בחיי היומיום. אם בגלל הצורך בבטיחות מפני אנסים, מפגעים, מחבלים או סתם בעל חי תוקפני שבא להרע לכם. גז מדמיע יכול תמיד לעשות את העבודה בשבילכם ולגרום לכם להרגשת בטיחות מרבית.

גז מדמיע

יש אנשים שגז מדמיע יכול לייעל להם את החיים ולשפר אותם, זאת כאשר הם יודעים שיש להם בתיק חפץ שיכול להרתיע מפגעים, אנסים או אנשים אלימים מסיבות שונות ומשונות.

גז מדמיע, או כל אחד מקבוצת חומרים המגרים את הריריות של העיניים, מה שגורם לתחושת צריבה ודמעות, יכול לעשות את העבודה במקרה של תקיפה אלימה. גז מדמיע עלול גם לגרות את דרכי הנשימה העליונות, ולגרום לשיעול, חנק וחולשה כללית.

שימוש עתיק יומין

גז מדמיע, שימש לראשונה במלחמת העולם הראשונה בלוחמה כימית, אך מכיוון שהשפעותיו קצרות טווח ולעתים רחוקות משביתות, הוא נכנס לשימוש על ידי רשויות אכיפת החוק כאמצעי לפיזור ההמון, השבתת מתפרעים וסילוק חשודים חמושים ללא שימוש בכוח קטלני.

מהו החומר שבו משתמשים בגז מדמיע?

החומרים המשמשים, לרוב, כגז מדמיע, הם תרכובות הלוגן אורגניות סינתטיות; הם אינם גזים אמיתיים בתנאים רגילים, אלא הם נוזלים או מוצקים שניתן לפזר דק באוויר באמצעות שימוש בתרסיסים, מחוללי ערפל או רימונים ופגזים.

מה זה CS

CS הוא חומר גירוי חזק יותר הגורם לתחושות צריבה בדרכי הנשימה ולעצימה לא רצונית של העיניים, אך השפעותיו מתפוגגות מהר יותר, לאחר 5 עד 10 דקות בלבד של נשימה של אוויר צח. 

תרכובות אחרות המשמשות או מוצעות כגז מדמיע, כוללות ברומואצטון, בנזיל ברומיד, אתיל ברומואצטט, קסיל ברומיד וברומובנזיל ציאניד.

>מעוניינים לרכוש גז מדמיע? תוכלו להיכנס לכל חנות ציוד להגנה עצמית לרכוש עבורכם ולהרגיש בטוחים ומוגנים.