איטום קירות חיצוניים

קירות חיצוניים של כל מבנה מושפעים ישירות מהאקלים ומזג האוויר המשתנה. במהלך של עונות השנה, סופגים קירות הבניין, חום שרבי, קור קיצוני, מזגי אוויר של בין העונות, כל אלו גורמים לאיטום קירות – חזק ככל שיהיה, להישחק. לכן, יתכן שלאחר שנים של עמידה בפני מזג האוויר המשתנה, נצטרך לאטום את הקירות החיצוניים של המבנה שלנו.

על מנת לבצע איטום קירות חיצוניים בצורה מושלמת ומקצועי, חשוב למצוא קבלן מקצועי ובעל ניסיון בתחום כדוגמת א.א אדיב, שיעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר.

חומרי איטום לקירות

עבור איטום קירות חיצוניים קיימים מספר סוגי חומרים שלכל אחד יתרונות וחסרונות משלו. כדאי להתאים את חומר האיטום בהתאם לבניין ולתקציב שלכם.

  • חומרי איטום על בסיס צמנטי – חומרים אלו נדבקים לקירות הבניין במהירות ובקלות. אך מכיוון שחומרים אלו אינם גמישים, יצטרך הקבלן להשתמש גם ברשת אינטרגלס.
  • חומרי איטום על בסיס אקרילי – חומרים אלו אמנם יאטמו לכם את המבנה באופן מושלם, בצורה מהירה ויעילה. אך חומרים אלו אינם עמידים לאורך זמן.
  • חומרי איטום על בסיס ביטומני – השימוש בחומר זה נעשה על ידי התזה או מריחה, מכיוון שמדובר בחומר גמיש במיוחד, הוא נדבק לקיר במהירות יחסית. בדרך כלל, השימוש בחומרים אלו נעשה עבור איטום קירות חיצוניים שאינם בנויים בצורה ישרה.

איטום קירות בגובה

בדרך כלל, כאשר מבצעים איטום קירות חיצוניים, מדובר על עבודה בגובה ויש להתאים לכך את הציוד הדרוש. בבניינים הישנים בגבהים של 4 – 6 קומות, לא נצטרך תמיד להשתמש בסנפלינג. נוכל לבנות פיגום בכדי להגיע לגובה שנצטרך. אך כיום, שהבניינים הולכים וגובהים, ייתכן שנצטרך להשתמש גם בחבלי סנפלינג, בכדי ליצוא את האיטום הרצוי באופן מושלם, בלי לחפף.