מסורב כניסה לישראל? מהם הזכויות שלך על פי חוק

אם הזמנתם בן זוג, ידיד או כל אזרח לישראל אך הכניסה שלו סורבה, חשוב מאוד שתדעו כי כיום ישנם עורכי דין מצויינים ובינהם גם
עורך דין עמרי אזולאי , אשר עוסקים בתחום ויכולים לסייע לכם להשיג אישור כניסה. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת מהן הסיבות לסירוב כניסה לישראל וכן, מהן הזכויות של מסורב כניסה לישראל בהתאם לחוק.

כניסה לישראל עבור אזרחים זרים

ככלל, אזרחי מדינות זרות אשר פטורים מהחובה לקבל אשרת כניסה לישראל מראש רשאים להגיע לאחד ממעברי הגבול ולקבל אשרת כניסה לארץ כתיירים. ויזת כניסה לישראל עבור תייר אשר נקראת אשרה מסוג 2 ניתנת לרוב לתקופה של שלושה חודשים. פקידי משרד הפנים אשר עובדים במעברי הגבול רשאים מבחינה חוקית לסרב לכניסת אזרחים זרים לישראל בהתאם לשיקול דעתם וזאת בתנאי שההחלטה סבירה והגיונית בהתאם לנסיבות העניין. בכל מקרה שבו מעוניין להיכנס אזרח זר לישראל שלא למטרה התואמת את האשרה שהוא קיבל, הכניסה שלו יכולה להיות מסורבת. במקרים שבהם מתגלה כי אדם מגיע לעבוד בישראל ללא אשרת עבודה, גם הוא יסורב להיכנס או אם יש אזרח זר ששהה בישראל שלא כחוק בעבר או קיים חשש להשתקעות בישראל הרי שגם הוא יסורב להיכנס.

מה אפשר לעשות למניעת גירוש מסורב כניסה לישראל

רוב אותם מסורבי כניסה לישראל במעברי הגבול השונים מכירים אזרח או תושב ישראלי אשר ממתינים להם בצד הישראלי מעבר לגבול. לאחר שחברם מתעכב במעבר הגבול יעלה החשש כי ישנה בעיה כלשהי בנוגע לכניסתו. בשלב זה הישראלי יכול לפנות לפקידי משרד הפנים בבקשה למתן אישור כניסה לישראל או לקבל אישור כניסה לישראל להפקדת ערבות בנקאית אשר תבטיח את יציאת הזר מישראל במועד שבו נקבע באשרת הכניסה לארץ. לא פעם אם זה לא עוזר ניתן לקבל ייעוץ משפטי.