נופש בקיבוץ – ההזדמנות שלכם לחוות משהו אחר

קיבוץ מכיל בתוכו אוירה שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר, חיבור לשורשים, לארצישראליות, לטבע ולשלווה. כדאי לצאת לנופש בקיבוץ וליהנות מחוויה בסגנון אחר.

ייחודי  בעולם

קיבוצים הם צורת התיישבות מיוחדת שכמוה אפשר למצוא רק בישראל. הקיבוצים הוקמו במטרה ליישב את ארץ ישראל ורובם נשענו על עולים ממדינות מזרח אירופה צורת ההתיישבות הזאת מצאה חן בעיני עוד ועוד אנשים וכיום קיימים קיבוצים מדן ועד אילת, מדובר כיום בעיקר על נוחות במגורים. בעבר נשענו הקיבוצים בעיקר על תוצרת חקלאית, גידולים ומשקי בקר ועם השנים והצורך בייצור הכנסות לקיבוץ התפתח בקיבוצים ענף התיירות, האירוח והלינה.

נופש בקיבוץ

נופש בקיבוץ מאפשר לזוגות, משפחות וילדים לצאת מהנופים האורבניים אליהם הם רגילים, מגדלי הבטון, פקקי המכוניות וליהנות משפע של ירוק בעיניים, משק חי, ריח של חציר ולחוות את אורח החיים הקיבוצי כולל ארוחה בחדר האוכל, טיולים במרחבי הקיבוץ, שימוש במתקני הקיבוץ כמו בריכה, גני שעשועים, פינות חי ועוד.

חדרי האירוח בקיבוצים עוברים שדרוגים כל הזמן וכיום רמת האירוח באירוח הקיבוצי מאפשר לינה בחדרים מפנקים, עם מטבחונים מאובזרים ברמה גבוהה, חיבור לאינטרנט, ערוצי טלוויזיה רבים ועוד. היציאה מהחדרים למדשאות מאפשרת לאכול בחוץ ומספר משפחות המגיעות לנופש יחד יכולות ליהנות מארוחות משותפות.

בצפון ובדרום

כדי ליישב את הארץ ולהגן על גבולותיה מוקמו מרבית הקיבוצים בצפון ובדרום וכיום הם נחשבים למבוקשים בשל האזורים המופלאים והמסלולים הרבים שבהם אפשר לטייל בסביבת הקיבוצים. גם הקיבוצים עצמם הבינו כי עליהם להציע אטרקציות לנופשים וקיבוצים רבים מציעים ביקורים במפעלי שוקולד, סיור רפתות בקיבוצים , סיורים מודרכים באזור, מוזיאונים המספרים את סיפור הקמת המדינה בצורה חווייתית, פארק אטרקציות לילדים ועוד.