בשנים האחרונות, הרבה אנשים הפכו מודעים לעובדה שיש להם ציפורניים חודרניות. בעבר הייתה התעלמות מטיפול בציפורניים חודרניות – מה שגרם להזנחה, כאב וזיהומים. במאמר זה תוכלו לקרוא סקירה קצרה של הסיכונים ושיטות המניעה.

אבל מה זה ציפורן חודרנית? 

ציפורניים אלו דקות מאוד ועלולות להיתקע מתחת לעור. הן יגדלו לתוך העור ויגרמו לכאב ואף לזיהום. למעשה, זהו מצב שבו הציפורן צומחת מתוך העור – מה שגורם לכאב ועלול לגרום לגירוי או זיהום. הסיבה השכיחה ביותר לציפורניים חודרניות היא צמיחת יתר של ציפורניים בחלק התחתון של כף הרגל, הנקראת "צמיחת יתר".

איך אפשר למנוע מצב כזה?

כדי למנוע ציפורן חודרנית, חשוב לשים לב לטיפוח ציפורניים. יש אנשים שמצליחים להיפטר מהציפורניים החודרניות שלהם ללא כל עזרה מהרופאים. הם מסוגלים לעשות זאת בעצמם. עם זאת, ישנם כמה גורמים שיכולים לגרום לציפורניים חודרניות, וניתן להימנע מהם אם לוקחים אותם בחשבון. לכן כדאי לפנות אל מומחים שמספקים ייעוץ, אבחון וטיפול. מומחים מצוינים אפשר למצוא בקליניקות לטיפול בעור ובבעיות אסתטיקה או באתר https://medical-pedicure.co.il/

מהם גורמי הסיכון לציפורניים חודרניות? 

גורמי הסיכון לציפורניים חודרניות זהים לסוגים אחרים של בעיות ציפורניים, כמו פטריות, שבירה של ציפורניים, חוסר סידן ועוד. 

במקרים מסוימים, אנשים עם ציפורניים חודרניות עלולים לחוות כאב ואי נוחות כשהם הולכים. כאב זה יכול להיות כה עז עד שלעתים קרובות הוא מוביל לנסיעה לרופא. ציפורן חודרנית יכולה להגרם גם בשל  עור סדוק  – מצב הנובע מרקמת עור פגומה או מתוחה מדי, או רקמת עור פגומה הגורמת לעור להיפצע על ידי הציפורניים. לכן יש לשים לב לגורמים ולהימנע מהם ככל שאפשר תוך קבלת טיפול טוב ויסודי מהמומחים.