אביזרים לנשפנים – כל מה שרציתם לדעת

כדי לנגן על כלי נשיפה לא מספיק רק כלי הנגינה עצמו אלא פעמים רבות נעזרים באביזרים שונים. אביזרים לנשפנים שימושיים מאוד כאשר מדובר על נגינה בקלרינט או בסקסופון למשל. ככל שמשקיעים יותר בתחזוקה ובניקוי של האביזרים כך גם האיכות של כלי הנשיפה עצמו תישמר. ישנו מגוון עצום של אביזרים לנשפנים, החל מכלי ואביזרי ניקוי שונים ועד לשמנים, גומיות ופיות.

עלים לכלי נשיפה

סוג העלה ועובי העלה משפיעים מאוד על הצליל שמופק מכלי הנשיפה. לכל מוזיקאי שעובד עם כלי נשיפה יש את סוג העלה שהוא משתמש בו. לכל אחד יתאים עלה אחר. באופן פשטני עלים דקים מתאימים יותר לרמת מתחילים מכיוון שהשימוש בהם הוא פשוט יותר. יש עלים לסקסופון ויש לקלרינט.

מגוון פיות לנשפנים

פיות מתאימות לקלרינט ולסקסופון והם חלק בלתי נפרד מהשימוש בכלי הנשיפה. קראו בהרחבה באתר MUSICMART!

אביזרים לנשפנים

לצד העלים והפיות ישנו מגוון רחב של אביזרים לנשפנים. תחזוקת כלי הנשיפה תמצא מגוון של מברשות ומשחות לניקוי פנימי. גם מברשות ייבוש יעילות לניקוי יבש אחרי הניקוי הרטוב. אביזר נוסף שימושי הוא הרצועה. רצועות מבד לסקסופון למשל שימושיות להחזקה של הסקסופון על הגוף עצמו. יש רצועות מרופדות ויש ללא ריפוד.

אביזרים נוספים

ליגטורות ומכסים הם גם אביזרים פופולריים. תוכלו לרכוש ליגטורה ומכסה לסקסופון שלכם כערכה אחת או כל אביזר בנפרד.

יש גם אביזרי אימון המשמשים בעיקר לחיזוק האצבעות וכף היד, שהם איברי הגוף שמאוד פעילים תוך כדי פעולת הנגינה בכלי נשיפה. תוכלו לחזק את שרירי האצבעות וכפות הידיים באמצעות מכשיר לאימון וחיזוק האצבעות.