מקלחון פינתי או חזיתי – מה עדיף?

אם שמים הצידה שמות של מותגים שונים, נגלה שיש שני סוגים נפוצים של מקלחונים. מצד אחד, מקלחון פינתי הוא זה שבהגדרתו מותקן בפינה של חדר הרחצה. מצד שני, קיים החזיתי. מקלחון מהסוג הזה נמצא במקום יותר בולט בחדר הרחצה, עם הגב לקיר ולעיתים בתוך נישה פונקציונלית.

נסביר מה עדיף מתוך שני הפתרונות השונים הללו בהמשך המאמר!

גדול או קטן, מה עדיף

כדאי להבין שגם אם המרחב הפנימי של שני הדגמים יכול להיות דומה, זה לא תמיד המצב. ככלל, מקלחון פינתי נחשב למצומצם יותר בגודלו. יש אנשים שמעדיפים פתרון קטן יחסית ויש שמעדיפים מקלחון מרווח וגדול ובמקרה זה העדיפות היא לדגם החזיתי.

עיצוב פנים וחלל

מקלחון חזיתי נחשב בטעות כיותר מעוצב, אך זה לא הכרחי. גם מקלחון פינתי יכול להיות מעוצב לתפארת. אך שימו לב שלכל אחד מהסוגים השפעה אחרת על עיצוב הפנים בחדר הרחצה. הסוג הפינתי מתאים לרוב לחדרים יותר קטנים או כאשר רוצים להדגיש אלמנטים אחרים באותו החדר.

דגים חזיתי נחשב ליותר בולט לעין והוא מתאים אם הקונספט הוא שהוא ימשוך את העין וסביבו מוסיפים אלמנטים נוספים.

שימו לב לאלמנטים נוספים

בהחלטה האם עדיף לכם מקלחון פינתי או אולי חזיתי, שימו לב גם לאלמנטים נוספים. כך לדוגמא, האם העיצוב הכולל הוא מעוגל או בעל קווים ישרים. למי אוהבים קווים זורמים ומעוגלים, הרי שדגמים פינתיים בעלי דלתות מעוגלות יכולות לבוא בחשבון.

אם אתם אוהבים דלתות ללא צירים, בחרו את הדגם של המקלחון שבו אפשר לשלב דלת הזזה. דבר אחרון, בכל אחד מהסוגים תוכלו למצוא עיצוב עם דלת אחת או דלת כפולה, כך שעדיף להתרשם משתי האפשרויות ולבחור בעיצוב שמרגיש לכם נכון.