5 טיפים לניהול כלכלי נכון

התנהלות כלכלית נכונה תסייע לכם לחיות טוב ונכון יותר, ללא חששות מתביעות ומטלפונים מהבנק, ללא הצורך בנטילת הלוואות או תשלומי ריביות מיותרים. באמצעות הטיפים הללו תוכלו להתנהל כלכלית בצורה נכונה יותר גם ברמה האישית וגם המשפחתית. הקפידו ליישם ככל שתוכלו ובמידת הצורך תוכלו אף לחפש יועץ כלכלי למשפחות שיסייע לכם בהליך.

#1 – הגדרת מטרות אישיות וכלכליות:

הבסיס לאורח החיים שלכם ולהוצאות השוטפות שלכם תלוי במטרות שאתם מגדירים לעצמכם. אלה חייבות להיות ריאליות למצב הכלכלי שלכם או לזה שאתם רוצים להגיע אליו. לדוגמה: אם אתם מתכננים לעבור לדירה גדולה יותר קחו בחשבון שיש הוצאות נלוות גדולות יותר גם מלבד דמי השכירות או עלויות הרכישה הנלוות של הדירה. אם יש לכם חלום לקנות רכב חדש, חשבון על רכב המתאים לצרכים שלכם במחיר הוגן שיספק את הצרכים שלכם ולאו דווקא רכב ספורט חדש ויוקרתי שאתם לא יכולים לאפשר לעצמכם.

#2 – הכירו בהוצאות וההכנסות שלכם:

היו תמיד במעקב, בין אם באמצעות אפליקציה, תוכנת מחשב או קובץ אקסל שאתם מנהלים. דעו מהן ההכנסות וההוצאות שלכם וכך תישארו תמיד במעקב ובידיעה בנוגע להוצאות וההכנסות שלכם, היכן תוכלו לצמצם במידה והוצאה אחרת גדלה וכו'.

#3 – הערכו מראש להוצאות לא צפויות:

תקלה ברכב חס וחלילה, טיפול רפואי או כל דבר אחר שעשוי ליפול עליכם כרעם ביום בהיר עשוי להיות דבר לא נעים והוצאה שלא כולם מוכנים אליה. כדי שזו לא תפגע בכם דאגו לחסוך מעט כסף בצד כל חודש.

#4 – ביטוחים רבים לא תמיד תורמים לכם:

כמובן שכל אחד רוצה לבטח את עצמו למידת הצורך בתקווה שלא יהיה צורך, אולם לעתים מרוב ביטוחים אתם שוקעים בהוצאות בעודכם בחיים. עם זאת הביטוחים עשויים להיות קריטיים במצבים שונים למניעת פשיטת רגל ולכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בנושא.

#5 – צמצמו את המסגרת שלכם ואת כמות כרטיסי האשראי:

בדרך כלל אנשים נוטים לחפש אחר כרטיסי אשראי נוספים או הרחבת מסגרת האשראי שלהם אולם זה מוביל לבזבזנות יתר והוצאות נוספות שלא ניתן לעמוד בהם. לכן עבור מיטוב כלכלת המשפחה, חפשו לבטל כרטיסי אשראי ולהישאר רק עם המסגרת הבסיסית שאתם צריכים כדי לחיות טוב ושיהיה לכם שקט נפשי.